SKANER CS 3600

Skanery wewnątrzustne stają się coraz bardziej popularne w branży stomatologicznej, a wyciski cyfrowe zastępują konwencjonalne. Popyt na skanery wewnątrzustne jest większy niż kiedykolwiek z kilku powodów:

  • pacjenci nie lubią smaku tradycyjnego materiału wyciskowego,
  • jednowizytowe zabiegi są mniej czasochłonne,
  • pacjenci chcą widzieć efekt końcowy leczenia już podczas pierwszej wizyty,
  • kiedy pacjent może zobaczyć końcowy efekt leczenia, częściej decyduje się na jego rozpoczęcie.

Korzystając z obrazów 3D generowanych przez skaner wewnątrzustny CS 3600, dentysta może zaplanować i wyfrezować uzupełnienie protetyczne dla pacjentów w gabinecie za pomocą frezarki gabinetowej, bez korzystania z pomocy laboratorium dentystycznego, uzyskując anatomiczny kształt uzupełnienia protetycznego. Zwiększa to wydajność lekarza i umożliwia wykonanie uzupełnień protetycznych dla pacjenta podczas jednej wizyty. Zaawansowana technologia gwarantuje poprawność każdego skanu, a wirtualne wyciski jeszcze nigdy nie były tak łatwe do pobrania.

CS 3600 jest skanerem otwartym, co umożliwia wysyłanie plików ze skanera w formacie STL do dowolnego laboratorium protetycznego, jeśli lekarz nie ma frezarki w swojej praktyce lub napotka skomplikowany przypadek ze specyficznymi wymaganiami i materiałami. W porównaniu z metodami konwencjonalnymi, dzięki wyciskom cyfrowym lekarze dentyści mogą zaoszczędzić czas, a jednocześnie produkować wysokiej, jakości uzupełnienia protetyczne.