Stomatologia Zachowawcza

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych chorób np.: zapalenie dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Leczenie próchnicy w naszej klinice odbywa się na najwyższej jakości sprzęcie i materiałach. Leczenie przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Posiadamy również znieczulenia sródwięzadłowe CitoJect. W przypadku małych i dużych pacjentów z dużym lękiem korzystamy także z sedacji wziewnej podtlenkiem azotu – tak zwanym „gazem rozweselającym” oraz w znieczuleniu ogólnym w asyście anestezjologa.
Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie naturalnego kształtu i połysku odbudowywanego zęba . Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

Nowość w Naszym Centrum!
Piaskarka o niespotykanych właściwościach AIR FLOW® MASTER PIEZON jest pierwszym na świecie urządzeniem do profilaktyki poddziąsłowej. Stanowi idealne rozwiązanie zarówno do profilaktyki naddziąsłowej, przydziąsłowej jak i poddziąsłowej. Efektem pracy piaskarki AIR-FLOW® MASTER PIEZON jest zmniejszenie głębokości kieszonek, usuwanie biofilmu oraz zapobieganie periimplant.