Usługa

Wybielanie zębów

Białe zęby są powszechnie uznanym symbolem zdrowia i urody.

Wybielanie

¥
  • Wybielanie jeden łuk + 2 żele wybielające - 500 zł
  • Wybielanie lampą diodową (Beaming White) - 1000 zł
  • Wybielanie nakładkowe (domowe) - 1000 zł
  • Wybielanie gabinetowe - 1150 zł

Wybielanie zębów

Białe zęby są powszechnie uznanym symbolem zdrowia i urody. W Centrum OrtoDent proponujemy najbezpieczniejsze metody wybielania zębów:

  • wybielanie lampą diodową (systemem Beaming White)
  • wybielanie nakładkowe (systemem Opalescence)
 

Centrum OrtoDent jako jedyne w Polsce może zaoferować najlepszy system wybielania zębów Beaming White (USA). Dzięki zastosowaniu ściśle określonych procedur i oryginalnych produktów Beaming White możemy uzyskać poprawę nawet 14 odcieni według skali VITA.

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • wiek poniżej 16 lat

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Beaming White – wybielanie za pomocą tego systemu jest przeprowadzane przez wykwalifikowaną kadrę lekarzy stomatologów. Wybielanie zębów tą metodą jest całkowicie bezpieczne i daje długotrwałe efekty. Wybielanie systemem Beaming White trwa 1,5 godziny (trzy sesje po 30 minut) i odbywa się na jednej wizycie. Przed umówieniem terminu wizyty stomatolog przeprowadza bezpłatną konsultację z pacjentem pod kątem wybielania (etiologia przebarwień, szczelność wypełnień, obecność kamienia,choroby przyzębia) która kwalifikuje do zabiegu. Należy pamiętać, że zęby zarówno przed wybielaniem gabinetowym jak również nakładowym,  powinny być wyleczone i oczyszczone z osadu oraz kamienia. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent otrzymuje od lekarza pastę Tooth Mouse firmy GC, dzięki czemu ma pewność , że zęby są lepiej zmineralizowane niż przed wybielaniem.. Pastę należy stosować około tygodnia czasu przed zaplanowanym wybielaniem. Przed zabiegiem( w dniu wizyty) stomatolog nakłada specjalny preparat/żel wybielający na zęby Pacjenta i naświetla go specjalną lampą. Po wybielaniu pacjent powinien stosować przez dwa tygodnie tkz.: „białą dietę” i unikać pokarmów i napoi kolorowych( barwiących). Zaletą wybielania zębów metodą gabinetową jest natychmiastowy efekt!

Wybielanie zębów metodą domową

System Opalescence – wybielanie za pomocą tego systemu jest przeznaczone dla osób, które na efekt końcowy wybielonych zębów mogą poczekać. Efekt jest również długotrwały jak przy wybielaniu gabinetowym, tylko proces wybielania jest „przeciągnięty” w czasie. Lekarz stomatolog pobiera wyciski zębów od pacjenta i wykonuje indywidualne nakładki na zęby (przeźroczyste, miękkie nakładki na dwa łuki zębowe). Lekarz na następnej wizycie wydaje pacjentowi nakładki oraz  żel wybielający oraz dokładnie instruuje pacjenta jak należny wybielać zęby. Nakładki wraz z żelem wybielającym pacjent zakłada sam w domu na kilka godzin dziennie – najlepiej na noc, przez kilka kolejnych dni do chwili uzyskania zamierzonego efektu (od 7 do 14 dni).

Należy pamiętać ,że ciemne pojedyncze zęby (po urazach lub leczeniu kanałowym) są zdecydowanie trudniejsze do wybielenia i nie zawsze można je wybielić tak samo jak zęby żywe.