Usługa

Wybielanie zębów

Białe zęby są powszechnie uznanym symbolem zdrowia i urody.

Wybielanie

¥
  • Wybielanie domowe 2 łuki (4 żele +2 nakładki) - 1200 z
  • Wybielanie gabinetowe materiał opalescence Boost - 1200 zł
  • Wybielanie lampą diodowa - 1200 zł

Wybielanie zębów

Białe zęby są powszechnie uznanym symbolem zdrowia i urody. W Centrum OrtoDent proponujemy najbezpieczniejsze metody wybielania zębów:

  • wybielanie lampą diodową
  • wybielanie nakładkowe (systemem Opalescence)
 

Opalescence Boost umożliwia wybielenie zębów w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym bez użycia nakładek. Jest aktywowanym chemicznie, opartym na 40% nadtlenku wodoru, żelem do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej. Chemiczna aktywacja Opalescence Boost umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności środka wybielającego, a dodatkowa aktywacja światłem nie jest konieczna.Dzięki zastosowaniu ściśle określonych procedur i oryginalnych produktów  możemy uzyskać poprawę nawet 14 odcieni.

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • wiek poniżej 16 lat

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Opalescence Boost – wybielanie za pomocą tego systemu jest przeprowadzane przez wykwalifikowaną kadrę lekarzy stomatologów. Wybielanie zębów tą metodą jest całkowicie bezpieczne i daje długotrwałe efekty. Wybielanie systemem Beaming White trwa 1,5 godziny (trzy sesje po 30 minut) i odbywa się na jednej wizycie. Przed umówieniem terminu wizyty stomatolog przeprowadza bezpłatną konsultację z pacjentem pod kątem wybielania (etiologia przebarwień, szczelność wypełnień, obecność kamienia,choroby przyzębia) która kwalifikuje do zabiegu. Należy pamiętać, że zęby zarówno przed wybielaniem gabinetowym jak również nakładowym,  powinny być wyleczone i oczyszczone z osadu oraz kamienia. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent otrzymuje od lekarza pastę Tooth Mouse firmy GC, dzięki czemu ma pewność , że zęby są lepiej zmineralizowane niż przed wybielaniem.. Pastę należy stosować około tygodnia czasu przed zaplanowanym wybielaniem. Przed zabiegiem( w dniu wizyty) stomatolog nakłada specjalny preparat/żel wybielający na zęby Pacjenta i naświetla go specjalną lampą. Po wybielaniu pacjent powinien stosować przez dwa tygodnie tkz.: „białą dietę” i unikać pokarmów i napoi kolorowych( barwiących). Zaletą wybielania zębów metodą gabinetową jest natychmiastowy efekt!

Wybielanie zębów metodą domową

System Opalescence – wybielanie za pomocą tego systemu jest przeznaczone dla osób, które na efekt końcowy wybielonych zębów mogą poczekać. Efekt jest również długotrwały jak przy wybielaniu gabinetowym, tylko proces wybielania jest „przeciągnięty” w czasie. Lekarz stomatolog pobiera wyciski zębów od pacjenta i wykonuje indywidualne nakładki na zęby (przeźroczyste, miękkie nakładki na dwa łuki zębowe). Lekarz na następnej wizycie wydaje pacjentowi nakładki oraz  żel wybielający oraz dokładnie instruuje pacjenta jak należny wybielać zęby. Nakładki wraz z żelem wybielającym pacjent zakłada sam w domu na kilka godzin dziennie – najlepiej na noc, przez kilka kolejnych dni do chwili uzyskania zamierzonego efektu (od 7 do 14 dni).

Należy pamiętać ,że ciemne pojedyncze zęby (po urazach lub leczeniu kanałowym) są zdecydowanie trudniejsze do wybielenia i nie zawsze można je wybielić tak samo jak zęby żywe.